Konya FM - Canlı yayın
/
Yaşar TOY

Yaşar TOY

1975 yılında Konya/ Sarayönü’n de dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Seydişehir ve Sarayönü ilçelerinde tamamladıktan sonra, Niğde Üniversitesi Aksaray İİBF’ de başlayan yükseköğrenimi mi Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladım.

Aksaray Gençlik Dershanesi kurucuları arasında yer alarak ,halkla ilişkiler görevini üstlendim.1995 yılında Radyo programcılığı ile iletişim sektörüne adım attım, daha sonra İç Anadolu Bölge Televizyonu Kontv de yapımcı sunucu olarak mesleğime devam ettim. Konya futbol il hakemliği, köşe yazarlığı yaparak spor camiasının nabzını kamuoyu ile paylaştım,2000-2002 yıllarında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yılın iletişimcileri ödülleri kapsamında en iyi spor programcısı ödülüne layık görüldüm. Meslek hayatım boyunca güncel, siyasi ve sosyal içerikli pek çok programa imza attım.

-Bosna Hersek, Makedonya ve Kosova izlenimlerimi yansıttığım Balkan Notları,
-Yerel yönetimler başlıklı yayına hayatına kazandırdığım Anadolu Ekranı,
-Yine 2009 yerel seçimleri öncesi adaylara yönelik Seçim Minibüsü,
-Aktüel içerikli Düşünce Ekseni,
-Peygamberimizin İzinde
-Yerel ve ulusal gündeme dair içeriği ile Rota  öne çıkan programlarım olmuştur.

Bilinçli medya kullanımı üzerine eğitici eğitimi seminerlerin de yer alarak,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının paydaşı oldum, Kontv de ve TRT Okul kanalında konu ile ilgili programlara katıldım. Ayrıca 10 yıldır Kontv program müdürlüğü ve Rtük İzleyici temsilciliği görevlerini yürütüyorum.

Ve Mart 2015’den itibaren Konyafm’de sevgili Musab Aşiran’la Bakış Açısı programında haftayı değerlendiriyoruz…